Kone na adopciu

Prosíme Vás, predtým, ako nás budete kontaktovať ohľadne adopcie koní a ak máte skutočne seriózny záujem o adopciu koní od nás, dôkladne si preštudujte náš Adopčný program a vyplňte adopčný dotazník, ktorý nájdete tu: ADOPČNÝ PROGRAM o.z. 

Aktuálne máme na adopciu krásneho valáška, viď. nižšie.  

7. Fredo

Status: NA ADOPCIU
Dátum zverejnenia: 20.1.2024
Pohlavie: valach
Dátum narodenia: 2000
Plemeno/typ: teplokrvník

Miesto: okres Dunajská Streda
_________________________________________________

Bližšie info:
Fredo je teplokrvník bez pôvodu. Majiteľka ho vykúpila z nie najlepších podmienok, dala fyzicky aj psychicky dokopy, aby sa mohol už len tešiť zo života v spoločnosti konských kamarátov. Ako vidieť, je to tmavý fešák bez výrazných odznakov (len s minimom bielych na nohách), výškou v kohútiku cca 150 - 155 cm a krásnymi múdrymi očami. 

Povaha:
Fredo je veľmi milý, spokojný koník, ako sa na staršieho harcovníka patrí. Bezproblémový na ošetrovanie, aj mojkanie. Jedinou jeho závislosťou, a to doslova a do písmena, je pobyt na pastvine. Ak nemôže byť na pastvine, tvári sa ako kôpka nešťastia (viď. foto), dokonca je schopný "hodinárčiť". Jedine na pastvine je maximálne spokojný a šťastný. 

Zdravotný stav:
Fredov zdravotný stav je dobrý, nemá žiadne výrazné problémy, jedine také, ktoré zodpovedajú už jeho veku, teda začínajúca artróza, či citlivejší chrbát, ale nekríva a keď je na pastvine, vie si poskočiť a užívať život. Je pravidelne veterinárne ošetrený (vakcinácia, odčervenie, EIA), rovnako ma pravidelne upravované kopytá. Samozrejmosťou je pas a čip. 

Chovné podmienky:
Fredo žije aktuálne v režime 24/7, t.j. ma voľný prístup do vonkajšieho boxu, výbehu a na pastvinu. Spoločnosť mu robia dve kobylky a žrebec. Ak chce byť s koňmi, je spolu s kobylkami, ak chce už svoj kľud, je v samostatnej časti, kde ma však stály kontakt s koňmi cez el. ohradník (viď. foto).

Box je nastielaný pilinami, seno ma k dispozícii non stop.  
K senu dostáva prídavok, kvalitné jadrové krmivo značky St. Hippolyt. V zime je, ako vidieť na obrázku, dekovaný.
Pre Freda hľadáme ustajnenie v rovnakom duchu, alebo seriózne pastvinové ustajnenie s prístreškom (min. tri pevné steny bez medzier, dostatočne hlboký, s pevnou podlahou, ktorá sa nastieľa, aby mal kôň mäkké, čisté príjemné miesto na oddych počas zimy, horúcich letných dní, alebo nepriaznivého počasia, atď.

Využitie:
Vzhľadom na jeho závislosť na pastvine a vek je Fredo ideálne vhodný ako spoločník k staršiemu valachovi, resp. kobylke, alebo do stáda starších koní, kde si svojho naj kamaráta vyberie sám. Iste by sa mu páčil život "flákača" na rozľahlých pastvinách, ale s pravidelnou starostlivosťou a "full servisom" v oblasti čistenia a mojkania. Jeho "zachovalý" stav by mu dovolil aj krátke nenáročné vychádzky v prírode na chrbte s citlivým ľahkým dieťaťom, alebo napr. drobnou žienkou, resp. dievčaťom.  

Koho pre Freda hľadáme?
Ako pre všetky kone, aj v tomto prípade empatického človeka, ktorý si uvedomuje, čo chov staršieho koňa obnáša, akú chovateľskú a veterinárnu starostlivosť potrebuje. Samozrejmosťou u nás je, aby šiel Fredo do spoločnosti min. jedného valacha, alebo kobylky, približne v rovnakom veku, s ktorým, resp. ktorou si sadne. Hľadáme človeka, ktorý dokáže oceniť kvality tohto zrelého fešného valáška.
_________________________________________________

Kontakt: Ing. Lenka Kmeťová, 0903 246 693
(pozn.: prosím, zavolajte mi až potom, čo ste si podrobne preštudovali podmienky adopcie a poslali nám vyplnený Adopčný dotazník, viď. Adopčný program, ďakujem)
_________________________________________________

Foto: archív NPKaĽ, o.z.

Fotogaléria Fredo

6. Starlet 

Status: OSTÁVA U MAJITEĽA (Aktuálne nie je na adopciu)
Pohlavie: kobyla
Dátum narodenia: 02.04.2003
Plemeno/typ: hannoverské 
Miesto: okres Galanta _________________________________________________

Bližšie info:
Starlet sa nerada fotí, preto bolo náročné ju aspoň nejako zachytiť :) Napriek tomu, že fotky to úplne neukážu, je to krásna a urastená kobylka (kohútiková výška cca 168 cm), ktorá pôsobila v parkúrovom športe.

Povaha:
Starlet je milá a prítulná kobylka, charakterná, bez zlozvykov, naučená na komplet manipuláciu, t.j. dobre vychovaný a socializovaný kôň. Jej pokojný mäkký pohľad však trošku zavádza. Napr. pri vodení do výbehu je dosť živá, hoci sa na fotkách tvári s tými veľkými ušami ako taký somárik:)  

Zdravotný stav:
Starlet sa mala stať po ukončení športovej kariéry mamou, ale nepodarilo sa to ani po pár pokusoch. Dosť dlho sa preto na nej kvôli snahe o graviditu nejazdilo. Aktuálne ma menšie zdravotné problémy s pohybovým aparátom. Pravidelne komplet veterinárne ošetrovaná, t.j. očkovaná, odčervená s platným negatívnym testom na EIA, s pravidelne upravovanými zubami, aktuálne podkutá na predných nohách. 

Chovné podmienky:
Starlet žije rovnako ako La Fermosa (viď. nižšie) v podstate celý svoj život ako športový kôň, t.j. kombinácia box a výbeh. Aktuálne ma k dispozícii box s priamym voľným prístupom do malého vonkajšieho paddocku. Podlaha boxu aj paddocku je vyložená gumenými rohožami. Okrem toho ma možnosť chodiť do pomerne veľkého trávnatého výbehu, kde ma cez el. ohradník kontakt s ostatnými koňmi.  

Podstielku v boxe ma z rezanej slamy. Kŕmenie objemovým i jadrovým krmivom ma zabezpečené priam ukážkovým spôsobom v zmysle etológie koní, t.j. dostáva menšie množstvá krmiva počas celých 24 hodín (mech na seno s otvormi, automatické dávkovače jadrového krmiva i sena). Okrem toho, bola pravidelne strihaná, čomu zodpovedá aj jej srsť. Nie je to teda kôň, aktuálne vhodný do režimu 24/7 len s prístreškom, ale do rovnakých podmienok ako ma teraz, t.j. box v maštali + výbeh.

Využitie:
Vzhľadom na jej zdravotné problémy je aktuálne vhodná jedine ako SPOLOČNÍK k valachovi, resp. kobylke, s ktorými si povahovo a vekovo sadne. Nie je však ešte úplne vylúčené, že po preliečení by mohla robiť radosť sebe i svojmu novému ľudskému parťákovi/čke aj pod sedlom na ľahkých vychádzkach v prírode, čo by iste obaja ocenili. 

Koho pre Starlet hľadáme?
Ako pre všetky kone, aj v tomto prípade empatických ľudí, ktorí si uvedomujú, čo vlastniť takého koňa po športovej kariére, v danom zdravotnom stave a opísanej chovateľskej a veterinárnej starostlivosti obnáša. Samozrejmosťou u nás je, aby išla do spoločnosti min. jedného valacha, alebo kobylky, približne v rovnakom veku, s ktorým, resp. ktorou si sadne. Hľadáme človeka, ktorý dokáže oceniť kvality tejto krásnej kobylky.
_________________________________________________

Kontakt: Ing. Lenka Kmeťová, 0903 246 693
(pozn.: prosím, zavolajte mi až potom, čo ste si podrobne preštudovali podmienky adopcie, viď. Adopčný program, vďaka za porozumenie)
_________________________________________________

Foto: archív NPKaĽ, o.z.

Fotogaléria Starlet 

5. La Fermosa

Status: OSTÁVA U MAJITEĽA (Aktuálne nie je na adopciu)
Pohlavie: kobyla
Dátum narodenia: 10.02.2001
Plemeno/typ: bavorský teplokrvník 
Miesto: okres Galanta  __________________________________________________

Bližšie info:
La Fermosa ma nielen vznešené meno, ale takou naozaj je. Krásna, silná, dobre stavaná a urastená kobylka (kohútiková výška vyše 170 cm), ktorá pôsobila v parkúrovom športe. 

Povaha:
Napriek svojej veľkosti, až impozantnosti je kobylka nesmierne prítulná, charakterná, bez zlozvykov, naučená na komplet manipuláciu, t.j. dobre vychovaný a socializovaný kôň. Pri pohľade do jej krásnych veľkých očí s nežným pohľadom sa do nej musí už na prvý pohľad zamilovať každý. Pod sedlom však bola a stále je temperamentná, dopredná, je ju teda potrebné skôr brzdiť ako tlačiť. 

Zdravotný stav:
La Fermosa je v dobrom zdravotnom stave, pravidelne komplet veterinárne ošetrovaná, t.j. očkovaná, odčervená s platným negatívnym testom na EIA, s pravidelne upravovanými zubami, aktuálne podkutá na predných nohách. Na pravej zadnej nohe, nad korunkou (viď. foto nižšie) ma jazvu po starom zranení, ale podľa slov majiteľa jej to nebránilo v športovaní. Aktuálne, pri predvádzaní chodila čisto.  

Chovné podmienky:
La Fermosa žije v podstate celý svoj život ako športový kôň, t.j. kombinácia box a výbeh. Aktuálne ma k dispozícii box s priamym voľným prístupom do malého vonkajšieho paddocku. Podlaha boxu aj paddocku je vyložená gumenými rohožami. Okrem toho ma možnosť chodiť do pomerne veľkého trávnatého výbehu, kde ma cez el. ohradník kontakt s ostatnými koňmi.  Podstielku v boxe ma z rezanej slamy. 

Kŕmenie objemovým i jadrovým krmivom ma zabezpečené priam ukážkovým spôsobom v zmysle etológie koní, t.j. dostáva menšie množstvá krmiva počas celých 24 hodín (mech na seno s otvormi, automatické dávkovače jadrového krmiva i sena). Bola pravidelne strihaná, čomu zodpovedá aj jej srsť. Nie je to teda kôň, aktuálne vhodný do režimu 24/7 len s prístreškom, ale do rovnakých podmienok ako ma teraz, t.j. box v maštali + výbeh. 

Využitie:
Vzhľadom na jej povahu, zdravotný stav, vek a športovú kariéru je vhodná ako rodinný miláčik, ideálne pre jedného človeka, ktorý jej dopraje ešte ľahké rekreačné jazdenie, ktoré jej zabezpečí nielen fyzicky, ale aj mentálne aktívny život, na ktorý bola doteraz zvyknutá, s postupným prispôsobovaním a znižovaním nárokov s jej pribúdajúcim vekom tak, aby mala spokojnú a šťastnú starobu. Posledné mesiace je, kvôli nedostatku času majiteľa, jazdená len sporadicky.

Koho pre La Fermosu hľadáme?
Ako pre všetky kone, aj v tomto prípade empatických ľudí, ktorí si uvedomujú, čo vlastniť takého koňa po športovej kariére a opísanej chovateľskej a veterinárnej starostlivosti obnáša. Špeciálne pre La Fermosu však hľadáme skúseného chovateľa a jazdca/kyňu, lebo pri začiatočníkovi by prebrala "velenie" ona a nemuselo by to dopadnúť dobre. Samozrejmosťou u nás je, aby išla do spoločnosti min. jedného valacha, alebo kobylky, približne v rovnakom veku, s ktorým, resp. ktorou si sadne. Hľadáme človeka, ktorý dokáže oceniť kvality tejto krásnej kobylky.
__________________________________________________

Kontakt: Ing. Lenka Kmeťová, 0903 246 693
(pozn.: prosím, zavolajte mi až potom, čo ste si podrobne preštudovali podmienky adopcie, viď. Adopčný program, vďaka za porozumenie)
__________________________________________________
Foto: archív NPKaĽ, o.z.

Fotogaléria La Fermosa

4. Flika

Status: ADOPTOVANÁ
Pohlavie: kobyla
Dátum narodenia: 01.01.2020
Plemeno/typ: pony (bez pôvodu)
Miesto: RVPS Martin - Stanica pre zvieratá (štátna karanténa)
__________________________________________________

Bližšie info:
Fliku, spolu s dvomi ďalšími kobylami, zhabala RVPS Žilina nezodpovednej chovateľke a umiestnila do štátnej karantény na RVPS v Martine. Po uplynutí povinnej karanténnej doby a vysporiadaní vlastníckeho práva, t.j. už majetku štátu budú všetky tri kobylky na predaj. Po dohode so Združením za práva zvierat - Československý kastračný program sme podali oficiálnu žiadosť na RVPS Martin a prejavili záujem o ich odkúpenie tak, že dve kobyly by odkúpilo a prevzalo ZZPZ - ČSKP, Fliku naše o.z. a následne bude adoptovaná. 

Povaha:
Napriek nie šťastnému začiatku života je Flika našťastie stále veselá, temperamentná, odvážna a klasicky tak trošku tvrdohlavá poníčka. Zaujíma sa o všetko nové, nestresuje sa, ale vie si užívať život. Naplno sa však určite jej povaha prejaví až v novom domove, kde budem mať lepšie podmienky pre jej vek, charakter a temperament. S koňmi je znášanlivá, ma tendenciu sa prispôsobiť, teda buď bude šéfkou ona, alebo sa podriadi. 

Zdravotný stav:
Flika je v dobrom zdravotnom stave, je očkovaná, odčervená s tohtoročným negatívnym testom na EIA, t.j. v štátnej karanténe prešla celým potrebným veterinárnym procesom. Čaká ju však ešte kontrola a prípadná úprava zubov, ale to až v novom domove. 


Chovné podmienky:
Aktuálne žije Flika v štátnej karanténe, teda v obmedzenom priestore a na povrchu zo zatravňovacích dlažieb, t.j. nemá veľa priestoru na riadne vybehanie sa. Je len na sene, vode a minerálnom lize, bez prístupu na pastvu s trávou. Počas zlého počasia je boxovaná v murovanej stajni na pilinách, je teda zvyknutá aj na box. Hľadáme však pre ňu domov s režimom 24/7, kde bude mať garantovaný voľný pohyb nielen na pevnom, ale aj na trávnatom povrchu, rovnako tiež priestor, ktorý jej poskytne dostatočné zázemie a ochranu pred nepriaznivým počasím, alebo možnosť uzatvorenia a oddelenia v prípade veterinárneho ošetrenia. 

Využitie:
Vzhľadom na svoj vek je Flika ešte nejazditeľná, môže sa s ňou pracovať len zo zeme, neskôr po 5 roku života, t.j. keď sa jej ukončí vývoj kostry a uzavrú kostrové švy a bude pripravená aj mentálne a zdravá, môže sa na nej začať pomaly a s citom jazdiť rekreačne. Keďže je Flika bez pôvodu, nie je určená na plemenitbu, t.j. záujemca o adopciu musí počítať s tým, že nie je určená na žriebätá. Rovnakú podmienku ako my má aj štátna karanténa, lebo ide o zviera bez pôvodu a aj na plemenitbu máme legislatívu. 

Koho pre Fliku hľadáme?
Ako pre všetky kone, v prvom rade empatických ľudí, ktorí si uvedomujú, čo vlastniť koňa obnáša, zvlášť mladého, na ktorom sa nedá ešte jazdiť. Pre Fliku navyše hľadáme domov, kde bude mať minimálne aspoň jedného/u približne rovnako starého/rú parťáka/čku, s ktorým si sadne. Hľadáme človeka, ktorý bude vedieť Fliku, ako mladého koňa vychovávať a správne viesť. 
__________________________________________________

Kontakt: Ing. Lenka Kmeťová, 0903 246 693
(pozn.: prosím, zavolajte mi až potom, čo ste si podrobne preštudovali podmienky adopcie, viď. Adopčný program, vďaka za porozumenie)
__________________________________________________
Foto: archív RVPS Martin a NPKaĽ, o.z.

Fotogaléria Flika 

Flika v novom domove s o niečo mladšou kámoškou, s ktorou si okamžite po príchode sadla, akoby spolu boli odjakživa, čomu sa veľmi tešíme:)

3. Deimos 

Status: ADOPTOVANÝ
Pohlavie: valach
Dátum narodenia: 08.05.1998
Plemeno: Slovenský teplokrvník 
Miesto: Slepčany __________________________________________________

Bližšie info:
Deimos  je už starší pán, ale stále aktívny a plný života. Ide o slovenského teplokrvníka, ale ma v sebe araba, ktorého nezaprie. Deimos bol využívaný skôr na rekreačné jazdenie a western hobby súťaže. Posledné roky sa už len "motká" na pastvine spolu s ˇČinaskim. Po odchode Činaskiho však ostal sám a veľmi ťažko to psychicky znášal, tak sa jeho majiteľ, na naše obrovské potešenie rozhodol, že nám ho daruje, aby sme mu mohli nájsť nový domov a samozrejme v spoločnosti koní.  

Povaha:  
Deimos je pohodový a "mojkací" koník. Nemá problém s dospelými, deťmi, ani so zvieratami. Dominantnejším koňom sa síce podriadi, ale vie si tiež vydobiť svoje miesto. Zvláda veterinára, kopytára, je s ním ľahká manipulácia. 

Zdravotný stav:
Deimos  je na svoj vek v dobrom zdravotnom stave, potrebuje len správne pribrať, čo v správnych rukách nebude problém. Bol vždy pravidelne očkovaný, odčervený a bol mu robený test na EIA, aktuálne 31.05.2023. 

Chovné podmienky:
Aktuálne žije Deimos v ideálnom režime pre kone, t.j. v režime 24/7 na 2 ha členitej pastvine (kopec, rovina) a s voľným prístupom do boxu. V minulosti bol však aj boxovaný s výbehom.  

Využitie:
Deimos sa potrebuje dať výživovo do poriadku. Ak sa tak stane, bude rád, ak sa mu človek bude aktívne venovať a dopraje mu buď ľahké vychádzky v sedle, alebo na ruke v prírode. Určite už nepotrebuje žiadny "dril" na jazdiarni, alebo v kruhovke, na čo budeme brať v prípade adopcie ohľad. 

Koho pre Deimosa hľadáme?
Deimos si, tak ako každý kôň, zaslúži svojho človeka, ktorý mu na starosť zabezpečí dobrý domov, berúc do úvahy jeho vek, charakter a potreby. Človeka, ktorý ocení povahu tohto ryšavého krásavca a poskytne mu chovné podmienky, na ktoré bol zvyknutý a aktívne vyžitie v spoločnosti koňa/koní. Deimos bude, už ako starší kôň, vyžadovať aj adekvátnu výživu a veterinárnu starostlivosť, na čo musí záujemca o adopciu myslieť a dobre si to zvážiť.
__________________________________________________

Kontakt: Ing. Lenka Kmeťová, 0903 246 693
(pozn.: prosím, zavolajte mi až potom, čo ste si podrobne preštudovali podmienky adopcie, viď. Adopčný program, vďaka za porozumenie)
__________________________________________________
Foto: archív NPKaĽ, o.z.

Fotogaléria Deimos 

V prípade Deimosa sa nám podarila úžasná vec. Adoptoval sa k Činaskimu, tak sa chlapci veľmi tešia, že sú opäť spolu, na krásnom mieste, kde aj dožijú. Veľmi sa tomu tešíme, lebo niet úžasnejšieho pocitu, ako pohľad na kone, ktoré sa majú radi. Spoločnosť im robia aj tri kozičky a onedlho pribudne pony kobylka a ďalší kôň, tak budú mať svoje menšie stádo. Pevne veríme, že to budú šťastné a spokojné zvieratá. 

2. Činaski 

Status: ADOPTOVANÝ
Pohlavie: valach 
Dátum narodenia: 31.03.2005
Plemeno: A 1/1 (anglický plnokrvník)
Miesto: Slepčany  __________________________________________________

Bližšie info: 
Činaski je "čerstvý" 18 ročný fešák, plný elánu a energie, ktorý sa však už dlhšie len tak "presúša" na pastvine. Je to anglický plnokrvník, ale bez dostihovej kariéry. V rannej mladosti sa zranil na prednej nohe, čo ho od tohto krutého športu zachránilo prvý krát. Druhý krát ho zachránila jeho majiteľka, lebo, ako to už býva, taký kôň nemal pre dostihovú stajňu cenu a mal ísť údajne na mäso. 

Povaha: 
Činaski je pohodový koník s dobrým vzťahom k dospelým i deťom, rovnako ku koňom. Je to kôň, ktorý sa skôr dominantnejším koňom podriadi. Rozumie si dobre s kobylkami i valachmi. Aktuálne žije vo dvojici so starším valachom, pred tým bol aj s kobylkou. 

Zdravotný stav: 
Činaski je zdravý koník, zranenie sa zahojilo. Pripomína ho už len malá hrčka. Bol vždy pravidelne očkovaný, odčervený a bol mu robený test na EIA, aktuálne 15.03.2023. 

Chovné podmienky: 
Aktuálne žije Činaski v ideálnom režime pre kone, t.j. v režime 24/7 na 2 ha členitej pastvine (kopec, rovina) a s voľným prístupom do boxu. V minulosti bol však aj boxovaný s výbehom. 

Využitie:
Činaski je koník, ktorému je ešte možné obohatiť život o rekreačné jazdenie, ideálne prechádzky v prírode. Pokiaľ bol jazdený, tak len ľahko rekreačne pod anglickým, aj westernovým sedlom a prevažne na jazdiarni, hoci ani v teréne s ním nebol problém, preto je aj veľmi pošetrený. Nie je ľakavý, ale v teréne dopredný, čo skúsenému jazdcovi nebude robiť žiadny problém. Je to citlivý, vnímavý koník, jazdený aj na bosale, preto v adopcii uprednostníme, ak bude jazdený bez zubadla, t.j. železa v hube. 

Vzhľadom na to, že sa na ňom nejazdilo cca 5 rokov, bude potrebné, aby sa s ním citlivo pracovalo najskôr zo zeme a postupne si opäť zvykol na sedlo (predovšetkým na tlak podbrušníka) a nabral svaly na správnych miestach, nech mu nie je potrebné potom meniť sedlo. 

Koho pre Činaskiho hľadáme? 
Činaski je ideálnym koníkom pre rovnako jemnú a citlivú ženu, s ktorou vytvoria harmonickú dvojicu nielen z pohľadu charakteru, ale aj fyzických daností (váha jazdca je pre nás tiež dôležitá vo vzťahu k stavbe tela koňa). Človeka, ktorý ocení tohto koníka a poskytne mu podmienky, kde bude Činaski skutočne spokojný a šťastný. 
__________________________________________________

Kontakt: Ing. Lenka Kmeťová, 0903 246 693
(pozn.: prosím, zavolajte mi až potom, čo ste si podrobne preštudovali podmienky adopcie, viď. Adopčný program, vďaka za porozumenie) 
__________________________________________________
Foto: archív H.I. a NPKaĽ, o.z.

Fotogaléria Činaski 

1. Hickorys Highlight

Status: ADOPTOVANÁ 
Pohlavie:
 kobyla
Dátum narodenia: 25.05.2000
Plemeno: quarter horse
Miesto: Kostolná pri Dunaji  _________________________________________________

Bližšie info:
Hickora je už dáma v rokoch, po westernovej športovej kariére. Žiaľ, keď už nemohla ďalej slúžiť na šport, ani na zarábanie peňazí v jazdeckej škole (problém so zadnou nohou), ani rodiť žriebätá, mala skončiť ako potrava pre tigre. Náhoda, resp. skôr osud to však zariadil inak, a tak sme ju od jej pôvodného majiteľa získali darovaním. 

Povaha:
Hickora je pohodová kobylka, presne taká ako quarter horse kone zvyčajne bývajú, teda s výborným vzťahom k dospelým i deťom, rovnako ku koňom. Nemá problém v stáde, kde si svoje miesto vždy bez problémov nájde, rovnako konského kamaráta, či kamarátku. 

Zdravotný stav:
Hickora nie je úplne zdravá, aktuálne ma problém so zadnou nohou (mierne kríva), ale myslíme si, že pri dobrej veterinárnej starostlivosti je možné toto krívanie vyriešiť. Bola vždy pravidelne očkovaná, odčervená a bol jej robený test na EIA, aktuálne ešte platný. 

Chovné podmienky:
Aktuálne žije v núdzových podmienkach a režime 24/7 v trávnatom výbehu s prístreškom. Predtým však žila dlhé roky ako klasický športový kôň v režime box/výbeh/pastvina. 

Využitie:
Hickora je síce už staršia a aktuálne nie úplne zdravotne fit, ale po riadnom veterinárnom ošetrení a vhodnej výžive doplnenej o podporné látky na kĺby a šľachy ma šancu na život, ktorý jej bude môcť nový majiteľ/ka obohatiť aj o ľahké vychádzky v prírode. Kobylka je však, vďaka svojej povahe ideálnou parťáčkou ako spoločník k inému staršiemu koníkovi, alebo pre niekoho, koho už omrzelo jazdenie na koni a chce mať kámošku na prechádzky na ruke a trávenie voľného času v prírode. 

Koho pre Hickoru hľadáme?
Hickora bola jazdená mužom, ženou i deťmi, preto jediným našim kritériom je človek, ktorý ma dostatok vedomostí o potrebách koní a empatie, aby spolu s Hickorou vytvoril harmonickú dvojicu nielen z pohľadu charakteru, ale aj fyzických daností (váha jazdca je pre nás tiež dôležitá vo vzťahu k stavbe tela koňa). V prípade, že bude záujemca chcieť Hickoru len ako spoločnika, alebo parťáka na prechádzky na ruke je jeho váha irelevantná. Hľadáme človeka, ktorý bude mať schopnosť oceniť to, čo v Hickore získa a v tejto súvislosti jej poskytne skvelý domov o všetkých stránkach. 
__________________________________________________

Kontakt: Ing. Lenka Kmeťová, 0903 246 693
(pozn.: prosím, zavolajte mi až potom, čo ste si podrobne preštudovali podmienky adopcie, viď. Adopčný program, vďaka za porozumenie)
__________________________________________________

Fotogaléria Hickorys HighLight

Milovaná v novom domove:).
Foto: archív D.T. a NPKaĽ, o.z.