Záchrana koní a zvierat

Riešenie prípadov

Prvým krokom v záchrane koní je ich získanie z rúk tyranov, alebo chovateľov, ktorí  z nejakého dôvodu nezvládajú starostlivosť o koňa/kone. V tejto oblasti pôsobíme na viacerých úrovniach: 
1. samostatne - po dohode s majiteľom koňa/kone prevezmeme formou darovania, alebo ho vykúpime, ale to len v prípade, že nejde o priekupníka koní, lebo nepodporujeme tento biznis,
2. v spolupráci s ďalším združením, a/alebo dobrovoľníkmi, s ktorými riešime náročnejšie prípady a spoločnými silami sa nám darí koňa/kone získať a zabezpečiť mu/im nový domov. 
3. v spolupráci so štátnymi orgánmi t.j. RVPS, enviropolíciou, prokuratúrou, s ktorými riešime prípady v trestnoprávnej rovine a kone následne preberáme, po úhrade nákladov, zo štátnych karantén a sme účastníkom konania, t.j. podávame svedectvá k prípadom, alebo píšeme odborné stanoviská, ktoré následne pomáhajú polícii a prokuratúre usvedčiť tyranov a zabezpečiť vymožiteľnosť práva pre kone i ďalšie hospodárske zvieratá. Táto oblasť je, žiaľ, najťažšia a žiaľ, ešte stále na nízkej úrovni v počte odsúdených tyranov zvierat. 

Odborná starostlivosť o zachránené kone

Viď. nižšie nájdete kone z prípadov, ktoré nám boli nahlásené, o ktorých môžeme, alebo chceme hovoriť verejne. Riešili sme však aj prípady, kde je potrebné zachovať anonymitu pre bezpečnosť koní a ich nových majiteľov, tie samozrejme zverejňovať nebudeme.

Tieto kone (viď. fotky nižšie) našli svoj nový domov u našich partnerov v záchrannej sieti, alebo formou adopcie u preverených ľudí, ktorí im boli schopní garantovať potrebnú chovateľskú, veterinárnu starostlivosť.

Na všetkých uvedených prípadoch záchrany koní sme sa aktívne podieľali od prijatia podnetu, získania koní ich vykúpením, darovaním, alebo prevzatím koní zo štátnej karantény po ich zhabaní RVPS u tyrana, tiež finančnou, materiálnou podporou a prepravou koní.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám v záchrane koní pomohli a pomáhajú. Aj vďaka Vám dostávajú tieto kone druhú šancu na lepší život. Aktuálne prípady, ktoré riešime a zverejňujeme, nájdete vždy na našom Facebook profile

https://www.facebook.com/nadejprekonealudi

Adopčný program

Kone, ktoré nemôžeme z kapacitných dôvodov prijať priamo k nám, alebo ich z rovnakých dôvodov nemôžu prijať naši partneri v záchrannej sieti, riešime v rámci nášho adopčného programu.

Vzhľadom na neustále rastúce množstvo koní, ktoré potrebujú pomoc, lebo žijú v zlých podmienkach, resp. je s nimi veľmi zle zaobchádzané, alebo im majitelia z rôznych dôvodov hľadajú nový domov, sme spustili náš
Adopčný program.

Kone, ktoré dostali druhú šancu

Harley z "Farmy hrôzy" 
Holly z "Farmy hrôzy" 
Hannah z "Farmy hrôzy" 
Heidi z "Farmy hrôzy" 

Kone, ktoré dostali druhú šancu

 Beky 
Bubo 
Hickorys Highlight 
Henry z "Farmy hrôzy" 

Kone, ktoré dostali druhú šancu 


Dalma & Rebeka 
Csengele & Titok 
Elza & Anna 
Bibka & Ryška

Kone, ktoré dostali druhú šancu

Doktor 
Lucy 
Ajko 
Kukina

Kone, ktoré dostali druhú šancu

Beauty
Mima a jej syn Charlie
Marianka
Terezka & Nina 

Kone, ktoré dostali druhú šancu

Slepá Gina 
Bruna 
Jessica
Black

Kone, ktoré dostali druhú šancu

Argento 
Taren 
Airy
Gino

Kone, ktoré dostali druhú šancu

Lessy 
Baška
Pajda  
Salina

Kone, ktoré dostali druhú šancu

Pluto
Przeboj (Bojo)
Alinko
Black

Kone, ktoré nemali šťastie

Prípady, kde sa koňom, napriek našej maximálnej snahe pomoc nedostala, lebo sa ich majitelia radšej nehumánne zbavili, ako by nám ich darovali, alebo predali, kone ku ktorým naša pomoc prišla neskoro, kone, ktoré vďaka laxnému, či pre nás nepochopiteľne ignorantskému prístupu ŠVPS SR a jej príslušných RVPS, či polície prišli o život, alebo ostali na mieste, kde živoria a ďalej trpia!:(  

Prepáčte priatelia, že sme vám nedokázali pomôcť :( 

Tira R.I.P. 
Brenda R.I.P. 
Chanson R.I.P. 
Belka R.I.P 
Gissi, nevieme, či žije:(
Hypnotica, žije ešte? 
Nerko R.I.P. 
Arka R.I.P.